Anasayfa

Ve TFF Lucescu ile ayrılığı açıkladı

Ve TFF Lucescu ile ayrılığı açıkladı
access_time2019-02-11 16:37:00

Ve TFF Lucescu ile ayrılığı açıkladı

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Mircea Lucescu'nun sözleşmesinin karşılıklı anlaşmayla feshedildiğini açıkladı.

A Milli Futbol Takımı'nda Lucescu dönemi sona erdi. Ayrılık kararı sonrası hem TFF hem de Lucescu'dan açıklama geldi.

TFF: "Lucescu'ya teşekkür ederiz"

TFF'den yapılan açıklamda, şunlar ifade edildi. 

"Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, A Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu ile bugün yapmış olduğu toplantının ardından Rumen teknik adamın sözleşmesinin karşılıklı feshedilmesi konusunda kendisiyle anlaşma sağladı. Türkiye Futbol Federasyonu olarak, Türk futbolu için yapmış olduğu çalışmalar ve A Milli Takım'da geleceğin takımını oluşturmak adına genç futbolcular konusunda gösterdiği hassasiyet için Sayın Mircea Lucescu'ya teşekkür eder, bundan sonraki kariyerinde başarılar dileriz."

Lucescu: "Gençleştirme hedefini tamamladığımıza inanıyorum"

Ayrılık kararının ardından açıklama yapan Rumen teknik adam ise "Türkiye A Milli Takımı'nın kadrosunu yenilemek ve gençleştirmek hedefiyle çıkmış olduğumuz yolda çalışmalarımızı tamamladığımıza inanıyorum. Geldiğimiz süreçte, yaklaşmakta olan 2020 Avrupa Şampiyonası Elemeleri öncesinde TFF yönetiminin ve yeni teknik direktörün önünü açmak için karşılıklı anlaşarak bu kararı aldık. Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören ve yönetim kurulu üyelerine görev sürem boyunca bana inandıkları ve destekledikleri, ekibime de çalışmalarımda bana yardımcı oldukları için teşekkür ediyorum. Türkiye'nin kalbimde daima özel bir yeri olacak" diye konuştu.

Lucescu'ya tazminat ödenmeyecek

Edinilen bilgiye göre TFF, Mircea Lucescu'ya herhangi bir tazminat ödemeyecek. Rumen teknik adam sadece, sözleşmesinden kalan haklarını alacak. 

Gözler Şenol Güneş'te

Ay-yıldızlı ekibimizin başında çıktığı 17 maçta 4 galibiyet, 7 beraberlik ve 6 yenilgi alan 73 yaşındaki Lucescu'nun yerine Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş'in getirileceği ifade ediliyor. Güneş'in sezon sonuna kadar hem Beşiktaş'ı hem de milli takımı çalıştıracağı belirtiliyor. 

A Milli Futbol Takımımız, ilk resmi maçını 22 Mart'ta Arnavutluk'la deplasmanda oynayacak. 

Yorumlar

Yorum Yapmak in Tklaynz

    Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz