Anasayfa

Eryaman Stadı'ndan Haberler İyi Değil

Eryaman Stadı'ndan Haberler İyi Değil
access_time2019-01-17 19:31:00

Eryaman Stadı'ndan Haberler İyi Değil

Ankaragücü ve Gençlerbirliği'nin açılmasını dört gözle beklediği Eryaman Stadı'nın ikinci yarının ilk haftasına yetişmesinini imkansız olduğu öğrenildi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin arsa karşılığı yaptırdığı statta üstlenici firma ile belediye arasındaki kapasite artırımı anlaşmazlığının hala çözülemediği ve bu nedenle işlerin yavaş ilerlediği ifade edildi.

AKP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Kayserili Mehmet Özhaseki'nin tam bir hafta öncesinde söylediği "Büyükşehir ile müteahhit firma arasındaki ihtilafı çözmek için komisyon kuruldu. Şimdi stadı teslim edecekler. Ankaragücü inşallah ikinci yarı orada maçını yapacak” sözlere rağmen bir anlaşmanın sağlanamadığı kaydedildi.

Kayserili Mehmet Özhaseki dün bir televizyon kanalında katıldığı programda "Yarın geçiçi teslim yapılacak" sözleri de bugün gerçekleşmedi.

Belediye yanaşmıyor

Stadın kullanım hakkını Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bırakan Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin "Stadı biz kullanmayacağız. İşletme hakkı Gençlik ve Spor Bakanlığı'nda olacak. Parayı onlar ödesin" dediği ve ödeme yapmaya yanaşmadığı ifade edildi.

Aradadaki fark büyük

Üstlenici firmanın stadın kapasite artırımı nedeniyle 40 milyonun üzerinde para istediği ancak Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin 2-3 milyon lira ödemeyi kabul ettiği bu nedenle de uzlaşmanın bir türlü sağlanamadığı öğrenildi.

Geçiçi teslim olsa da yetişmeyecek

Eryaman Stadı'nın bu günlerde geçiçi teslimi yapılsa bile ligin ikinci haftasında Ankaragücü ve Gençlerbirliği'nin oynayacağı maçlara yetişmesinin imkansız olduğu ortaya çıktı. Turnikelerin takılmadığı ve statta Futbol Federasyonu'nun maç oynatması için istediği bir çok konuda eksiklik bulunduğu bunun da zaman alacağı kaydedildi.

Yedek kulübesi bile sorunlu

Eryaman Stadı'nda yedek kulübelerinin Futbol Federasyonu'nun istediği kriterlere uygun olmadığı ve yeniden düzenlenmesi gerektiği bunun da en basit eksiklerden olduğu ilave edildi.

Yorumlar

Yorum Yapmak in Tklaynz

    Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz