Anasayfa

Ankaragücü şampiyon olarak Anadolu'dan çıkacak. İnşallah çıka

Ankaragücü şampiyon olarak Anadolu'dan çıkacak. İnşallah çıka
access_time2019-01-10 19:06:00

Ankaragücü şampiyon olarak Anadolu'dan çıkacak. İnşallah çıka

CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, Ankaragücü'nün Şampiyonlar Ligi'nde oynamasının en büyük arzusu olduğunu söyledi.

Yavaş, "Sayın Özhaseki’nin Ankara’da 25 yıldır hiçbir milli maç yapılmadığından şikayet ettiğini gördüm. Bu 25 yılın 16 yılı siz iktidarsınız. İnönü mü yönetti.. Ankaragücü'nün bir stadı olmayıp başka yerde oynamak zorunda kalıyorsa suçun kimde olduğu belli. Ankaragücü, İmalat-ı Harbiye’nin takımı. Kurtuluş Harbi’ne emeği geçmiş bir kulüp. Ankaragücü kişisel kaprisler yüzünden küme düşürülmüş. Buna rağmen dünyada eşi benzeri görülmeyecek şekilde, taraftarlarlı biraraya gelmiş zorluklarla iki defa şampiyon olmuş bir kulüp. İnşallah Ankaragücü’nün Şampiyon Kulüpler’de oynamasını görmek benim arzum. Real Madrid, Barcelona'yı Manchester gibi takımların Ankara'da Ankaragücü ile maç yapması en büyük arzumuz. 

Devamlı geliri olan işletmenin önünü şeffaf bir şekilde yapacağız. Kimseye sen para ver demiycez. Forma reklamı yok. Hala insanlar Ankaragücü'ne yardım etmeye korkuyorlar. Bunu sayın Cumhurbaşkanımızla görüşüp, kaynaktan futbolcu yetişmesini sağlayarak inşallah Gençlerbirliği ve Ankaragücü’nü geliştireceğiz. İnşallah Bursa ve Trabzonspor'dan sonra Ankaragücü şampiyon olarak Anadolu'dan çıkacak. İnşallah çıkacak. Ben gençliğimde amatör futbolcuydum. Ankaragücü ve diğer kulüplerimizin başka yerlerde maç oynamasına gönlümüz razı değil"  dedi.

Yorumlar

Yorum Yapmak in Tklaynz

    Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz