Anasayfa

Namağlup lider Gençlerbirliği'nde Erkan Sözeri tedbirli

Namağlup lider Gençlerbirliği'nde Erkan Sözeri tedbirli
access_time2018-11-07 15:37:00

Namağlup lider Gençlerbirliği'nde Erkan Sözeri tedbirli

Spor Toto 1'ıncı Lig'in geride kalan 11 haftasında 10 galibiyet ve 1 beraberlik alan ve namağlup liderliğini sürdüren Gençlerbirliği'nde teknik direktör Erkan Sözeri kesinlikle rehavete kapılmayacaklarını belirtti.

"Gençlerbirliği bu işi bitirdi" yorumlarını duymamazlıktan geliyoruz"

Erkan Sözeri, mevcut güzel tabloya karşın temkini elden bırakmayacaklarını vurgulayarak, "Acı tecrübeler olduğunu bilenlerdeniz. 'Gençlerbirliği bu işi bitirdi.' yorumuna asla katılmıyorum.Futbolun ne derece ciddi bir iş olduğunu
bilenlerdeniz. Matematiksel olarak garantileyene kadar hiçbir zaman, 'Bu işi bitirdik' demeyeceğiz. Futbol öyle acımasız bir oyun ki tam şampiyon oldum derken, şampiyonluğun gittiği maçlar vardır. Bunların futbolda çok örnekleri
var" şeklinde konuştu.

"Başarıyı takım içindeki sevgi ve saygıya bağlıyoruz"

Erkan Sözeri, "Diyarbekirspor maçında golümüzü atan Cengizhan kardeşimize 37 yaşındaki Selçuk'un sarılışı... Bu fotoğraf her şeyi açıklıyor. Başarıyı takım içindeki sevgi ve saygıya bağlıyoruz" diye konuştu.

Sözeri, genç futbolculara da mesaj vererek, "Altyapı oyuncularımızı ilgiyle takip ediyoruz. Hak eden kimse ona formayı veririz. Genç oyuncularımız konusunda hassasız. Ancak onlar da daha hırslı olmalılar, performanslarını yukarı çekmeliler. O zaman formaya aday olurlar" şeklinde görüş belirtti.

"MARKA DEĞERİNİ AŞAĞIYA BİZ İNDİRİYORUZ"

Galatasaray-Fenerbahçe derbisinin ardından çıkan olaylarla ilgili soruya Sözeri, şu yanıtı verdi: "Futbolumuzun marka değerini aşağıya biz indiriyoruz. Dünya derbisi dedik. Belki çok keyifli futbol yoktu ama güzel bir mücadele vardı. Taraftar, ambiyans, güzel bir maç oluyordu. Bunun keyfini çıkartmak yerine hep kaos tarafındayız. Maçtan sonraki saldırılar hoş olmadı. Türk futbolu adına özür dileyip, gerekli cezaları kabullenip, bir daha olmaması için çaba gösterilmeli. Avrupa basınında, 'Rezalet.' başlıkları atıldı. Bunlar hiç hoş değil. Marka değerimizi yükselteceksek, biraz sağduyulu olalım. Çok güzel bir derbiydi ama maçın sonunda her şey berbat oldu. Türk futbolunu kalkındırmak için hepimizin pozitif enerjiye ihtiyacı var."

Yorumlar

Yorum Yapmak in Tklaynz

    Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz