Anasayfa

Hakan Kutlu'dan Ankaragücü sözleri...

Hakan Kutlu'dan Ankaragücü sözleri...
access_time2018-03-12 07:51:00

Hakan Kutlu'dan Ankaragücü sözleri...

Bengü Türk Tv’de yayınlanan ‘Spor Kulisi’ programına katılan Hakan Kutlu, bir yıl önce Kayserispor’un başından ayrıldıktan sonra, birçok teklif aldığını, sürekli takım değiştiren isim olarak anılmak istemediği için, uzun vadeli, kalıcı başarıyı hedefleyen bir kulüpten teklif beklediğini belirtti.

Teknik Direktörlüğe formasını giydiği Ankaragücü’nde başlayan Hakan Kutlu, “Futbolculuğumun son dönemlerinde, kulüp adına futbolcu izlemeye başlamıştım. Oynatsın ya da oynatmasın Teknik Direktörlere takım içindeki yardımcısı gibi destek oluyordum. Futbolculuk bitmeden zaten Teknik Direktör gibiydim. İlk önce Ankaragücü’nde görev aldım. Sonrasında da, hangi takıma, nereye gidersem gideyim, arkamda Ankaragücü’nün desteğini gördüm” dedi.

Kulüplerin genel olarak iyi yönetilmediğini dile getiren Kutlu, “Mersin İdmanyurdu’nun çok borcu vardı. Takımın durumu kötüydü. Ligde kalması zordu. Yöneticilere, ‘Transfere para harcamayın, bu kadroyla düşsek bile aynı şekilde geri çıkarız’ dedim. ‘Başkan, transfer yapmalıyız’ dedi. Hemen hemen bütün kulüplerde benzeri bir durum var. Örneğin Aziz Yıldırım, Fenerbahçe’nin 100 milyon borcunu sildim dese kimse ilgilenmez, o kadar borçlu olmasına karşın üç transfer yapacağını söylese, daha fazla ilgi görür. Ve çoğu yönetici kalıcı bir sistem kurmak yerine, günübirlik davranıyor. Bu nedenle Türkiye’de kulüpler doğru yönetilmiyor, diyorum” diye konuştu.

Menejerlerin kulüp yöneticilerini etkilediği yolundaki yorumları değerlendiren Kutlu, “Hiçbir menajer, yöneticinin istemediği futbolcuyu kulübe satamaz. Yöneticiler ister, menejerler gereğini yapar” dedi.

Uğur Tenekecioğlu, Lokman Köse ve Tayfun Özsoy’un sorularını yanıtlayan Hakan Kutlu, Fatih Terim’in Milli Takımdan alacakları nedeniyle mahkemeye gitmesini, “Fatih Terim, Galatasaray’ın başındayken, Milli Takımın başına getirildi. O sözleşmeyi masaya Federasyon koydu, tek taraflı olarak feshetti. Bana göre Federasyon, mahkemeye gerek kalmadan sözleşmenin gereğini yerine getirmelidir” şeklinde değerlendirdi.

Yabancı futbolcuya, çalıştırıcıya karşı olmadığını dile getiren Kutlu, büyük takımlarda oynadıktan sonra teknik direktörlük yapan isimlerin, Anadolu Takımlarındaki yokluklarla karşılaşınca zorlandıklarını söyledi. 

Yorumlar

Yorum Yapmak in Tklaynz

    Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz