Anasayfa

Ümit Özat'tan Flaş Avrupa Kupaları Önerisi

Ümit Özat'tan Flaş Avrupa Kupaları Önerisi
access_time2018-02-13 11:27:00

Ümit Özat'tan Flaş Avrupa Kupaları Önerisi

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Ümit Özat, Bengü Türk Televizyonunda yayınlanan Spor Kulisi programında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Uğur Tenekecioğlu ile Tayfun Özsoy’un sorularını yanıtlayan Özat, sezon başında gönderilip, kısa bir süre sonra takımın başına getirilmesinin, tarafların birbirlerinin değerini anlamalarını sağladığını söyledi.

Ümit Özat, çalıştıkları zaman Gençlerbirliği’nin efsane başkanı İlhan Cavcav ile çok iyi anlaştıklarını, yeni başkan Murat Cavcav’ın da futbolu çok sevdiğini, takımın başarısı için çok mesai harcadığını söyledi.

Gençlerbirliği’ni kendisinin kurduğunu belirten Özat, “Son derece ekonomik bir kadromuz var. Savunma bloğumuzdaki tüm isimler, bazı takımların tek oyuncusunun fiyatı kadar değil. Skuletiç 650 bin, Jailton 500 bin, Elvin Manu’nun 450 bin euroluk yıllık maliyeti var. Hala, transfere çok para harcıyoruz, diye eleştiriliyoruz” dedi.

Çoğu kulübün kötü yönetildiğini, borç içinde olduğuna dikkat çeken Ümit Özat, “Sezon başlıyor. Takımlar Avrupa Kupalarına katılmak için hedef koyuyor. Ona göre yüksek maliyetli takım kuruyorlar. Sonra, sezonun ortasında Avrupa’dan eleniyor. Yaptığı onca yatırım boşa gidiyor. Her yıl, böyle böyle borç batağına saplanıyorlar. Bence, Türk takımları on yıl Avrupa Kupalarına katılmasın, bu süre içinde borcunu sıfırlayan takımlar yeniden kupalara katılsınlar” dedi.

Teknik adamlığın futbolculuktan çok zor olduğunu vurgulayan Özat, açıktan ve sözlerini sakınmadan konuştuğu için bazı çevrelerden tepki aldığını anlattı.

Yorumlar

Yorum Yapmak in Tklaynz

    Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz