Anasayfa

ABD bildiğimiz gibi..

ABD bildiğimiz gibi..
access_time2014-09-04 10:25:00

ABD bildiğimiz gibi..

Karşlışmayı baştan sona önde götüren ABD, özellikle ikinci periyottan itibaren farkı artırmaya başladı. İlk devreyi 15 sayı farkla kapatan ABD, ikinci devre çok rahat üstünlüğünü devam ettirdi. Tüm basketbolcuların süre aldığı ABD'de, Yeni Zelanda ve Finlandiya maçlarında olduğu gibi tüm oyuncuların sayı atması dikkati çekti. 35 sayı farkla Dominik Cumhuriyeti'ni yenen ABD, sahadan 71-106 galip ayrıldı.
      
C Grubu'nda son maçlar öncesi 4'te 4 yapan ABD grup liderliğini garantilerken, 2 yenilgi, 2 galibiyeti olan Dominik Cumhuriyeti'nin durumu bugünkü Türkiye maçı sonrasında belli olacak.
      
Grupta ABD'nin ardından Türkiye, Ukrayna ve Dominik Cumhuriyeti'nin ikişer, Finlandiya ve Yeni Zelanda'nın ise birerer galibiyeti bulunuyor.
      
Bugünkü son maçlarda, Finlandiya-Yeni Zelanda (TSİ 16.00), Ukrayna-ABD (TSİ 18.30), Türkiye-Dominik Cumhuriyeti (TSİ 22.30) karşı karşıya gelecek.
      
Bu arada Dominik Cumhuriyeti'nin en skorer oyuncusu Francisco Garcia'nın, Finlandiya maçında sağ ayak bileğinden yaşadığı sakatlıktan nedeniyle bu maçta oynatılmadığı öğrenildi.
      
Başantrenör Orlando Antigua'nın Türkiye maçını düşünerek, Garcia'yı riske atmak istemediği, bu oyuncunun büyük olasılıkla bugün oynayacağı bildirildi.

Yorumlar

Yorum Yapmak in Tklaynz

    Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz