Anasayfa

Toplantı bitti, kimse sır vermedi!

Toplantı bitti, kimse sır vermedi!
access_time2012-05-25 19:20:00

Toplantı bitti, kimse sır vermedi!

Türkiye Futbol Federasyonu, geride kalan 2011/12 sezonunun değerlendirmesini yapmak ve 2012/13 sezonu öncesi planlamaları masaya yatırmak için bugün Spor Toto Süper Lig'de mücadele edecek takımların teknik direktörleri ile bir araya geldi.

Futbol Federasyonu'nun İstinye'deki binasında saat 14.00'te başlayan toplantı iki saat sürdü. TFF 1. Başkan Vekili Ufuk Özerten'in başkanlık ettiği toplantıda, TFF Genel Sekreter Vekili Özcan Şepik, Baş Hukuk Müşaviri Av. Faruk Baştürk ve TFF Müsabaka Organizasyon Müdürü Ufuk Şepik de yer aldı. Toplantıda, yeni sezonun tarih planlaması ve diğer konular hakkında teknik direktörler ile görüş alışverişinde bulunuldu.

Teknik direktörlerin futbol ailesi içindeki önemli aktörlerden biri olduğunu belirten 1. Başkan Vekili Özerten, ''Sezon planlamasını nihai hale ulaştırmadan düşündüklerimizi hocalarla paylaşmak istedik. Onların da önerilerini dikkatle not ettik. Gerekli değerlendirmeleri yapacağız. Çok verimli bir toplantı oldu'' dedi.

-Fatih Terim-
Toplantı sonrasında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, olumlu bir toplantı yaptıklarını ifade ederek, "Yeni sezonun planlaması üzerine konuşmalar gerçekleştirdik. Daha iyi bir sezonu nasıl organize edebileceğimizi konuştuk. Bu toplantılar sezon içerisinde de zaman zaman gerçekleşecek" dedi.

Terim ayrıca, play-off sisteminin yeni sezonda uygulanıp uygulanmayacağı sorusuna, "Henüz o konuyla ilgili kesin bir karar alınmadı. Bu toplantıda da böyle bir kararı vermedik. Play-off için kulüplerin kararı, yayıncı kuruluşun kararı ve tabii ki Futbol Federasyonu'nun vereceği karar önemlidir. Biz bugün sadece teknik konular üzerinde bilgi alışverişi yaptık" yanıtını verdi.

-Ertuğrul Sağlam-
Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam da toplantı çıkışında, 2012-13 sezonunun ne zaman başlayacağına dair ipucu verdi. Sağlam, toplantıda yeni sezon planlaması ve futbolla ilgili birçok konunun görüşüldüğünü ifade ederken, "Çok yararlı bir toplantı yaptık. Yeni sezonun ne zaman başlayacağı tam tarihiyle belli olmasa da aşağı yukarı ortaya çıktı. Ağustos ayının son günleri gibi şu an için bir planlama var. Ancak bu konuyla ilgili görüşmeler daha sonra devam edecek" diye konuştu.

Sağlam ayrıca, yabancı oyuncu sayısıyla ilgili bir karar verilmediğini de sözlerine ekledi.

 

Yorumlar

Yorum Yapmak in Tklaynz

    Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz