Anasayfa

STAD ESKİŞEHİR YOLUNA

STAD ESKİŞEHİR YOLUNA
access_time2011-11-10 17:13:00

STAD ESKİŞEHİR YOLUNA

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile giderek statyum yapımı planlanan yeri gördüklerini hatırlatan Kılıç, “Melih Bey’in bulduğu bir yer vardı, birlikta görmemizi arzu etti. Gerçekten elverişli bir yer. Şu anda talep noktasındaki prosedürleri yürütüyoruz. Yer Maliye Bakanlığı’nda, hazine malı. Üst kullanım hakkı Silahlı Kuvvetler’e verilmiş. 500 dönüm civarında bir yer. Bu arazinin 150 dönümü bize yetecektir. Hem Milli Savunma Bakanlığı hem Maliye Bakanlığı ile görüşmeleri başlatıyoruz. Bakanlıklarımız uygun görürse statyum o bölgeye yapılabilir diye düşünüyorum” diye konuştu.

19 Mayıs Stadı’nın akibetine ilişkin soruyu ise Bakan Kılıç, Yenisi yapılıncaya kadar kullanmaya devam edeceğiz, onu bilahare karara bağlayacağız” diye yanıtladı.

19 Mayıs Stadı’nın ekonomik ömrünü tamamladığını işaret eden Kılıç, “Bize sürekli masraf çıkaran bir yer, yılda 3-4 milyon lira işletme maliyeti var” dedi.
Ankaragücü ve Gençlerbirliği’nin içinde bulundukları ekonomik koşullar nedeniyle kiraları ödeyemediğini söyleyen Bakan Kılıç, “Ödeyemedikleri gibi kalıcı aksamndaki giderlerin bakanlığımız tarafından karşılanması gerekiyor. Dolayısıyla hem ekonomik ömrünü doldurmuş hem de sürekli masraf çıkaran bir yapıyla ilgili kararımızın ne olacağına netlik kazandıracağız” dedi.

Yorumlar

Yorum Yapmak in Tklaynz

    Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz